Soczewki kontaktowe Jest 110 produktów.

na stronę
 • 79,99 zł

  Z powodu opóźnień dostaw od producenta czas oczekiwania na soczewki ulegnie wydłużeniu. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. 

  79,99 zł
  2 Recenzje
 • 49,99 zł

  UWAGA!!!Z POWODU OPÓŹNIEŃ W DOSTAWACH POSIADAMY OGRANICZONE STANY MAGAZYNOWE

  49,99 zł
  1 Recenzje
 • 19,99 zł

  Z powodu opóźnień dostaw od producenta czas oczekiwania na soczewki ulegnie wydłużeniu. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. 

  19,99 zł
  1 Recenzje
 • 170,99 zł

  Jednodniowe soczewki kontaktowe DAILIES Aquacomfort Plus oferujące znakomite nawilżenie i najwyższy komfort użytkowania. tryb noszenia: jednodniowy system nawilżania przy każdym mrugnięciu pełen komfort od rana do wieczora moce dodatnie i ujemne wyprodukowane przez firmę Alcon

  170,99 zł
  2 Recenzje
 • 209,99 zł

  1-DAY ACUVUE MOIST są jednymi z najczęściej wybieranych soczewek jednodniowych. Użytkownicy soczewek doceniają oferowany przez nie komfort i troskę o zdrowie oczu. soczewki jednodniowe w mocach dodatnich i ujemnych do noszenia w trybie dziennym ochrona przed promieniami UV nawilżająca technologia LACREON wysoka przepuszczalność tlenu renomowany producent...

  209,99 zł
  1 Recenzje
 • 77,88 zł

  1-DAY ACUVUE MOIST są jednymi z najczęściej wybieranych soczewek jednodniowych. Użytkownicy soczewek doceniają oferowany przez nie komfort i troskę o zdrowie oczu. soczewki jednodniowe w mocach dodatnich i ujemnych do noszenia w trybie dziennym ochrona przed promieniami UV nawilżająca technologia LACREON wysoka przepuszczalność tlenu renomowany producent...

  77,88 zł
  2 Recenzje
 • 46,98 zł

  Uwaga! Możliwe opóźnienia w dostawie soczewek.

  46,98 zł
 • 70,88 zł

  Soczewki ACUVUE 2 od lat doceniane przez użytkowników. Oferujące znakomity poziom komfortu wraz z doskonałą korekcją wzroku. czas noszenia: dwutygodniowe możliwość noszenia w trybie rozszerzonym ujemne oraz dodatnie moce unikalny design INFINITY EDGE wysoki poziom ochrony UV producent Johnson&Johnson

  70,88 zł
 • 84,99 zł

  84,99 zł
  2 Recenzje
 • 50,28 zł

  50,28 zł
  6 Recenzje
 • 68,88 zł

  SofLens 38 to soczewki miesięczne firmy Bausch & Lomb. To model sferyczny wyprodukowany z hydrożelowego materiału,  z łatwością dopasowującego się do naturalnego kształtu rogówki. Atutem tego rozwiązania jest także wysoki poziom nawilżenia, zabarwienie ułatwiające aplikację oraz doskonała odporność na zabrudzenia. Chętnie wybierane jako alternatywa...

  68,88 zł
  1 Recenzje
 • 98,99 zł

  Miesięczne szkła kontaktowe do noszenia w trybie rozszerzonym renomowanego producenta ALCON. soczewki miesięczne bez konieczności zdejmowania do snu szeroki zakres mocy bardzo wysoka przepuszczalność tlenu innowacyjne rozwiązanie SmartShield producent ALCON

  98,99 zł
  3 Recenzje
 • 61,99 zł

  Informujemy, że soczewki Air Optix® Aqua wkrótce zostaną wycofane z produkcji. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. AIR OPTIX AQUA to miesięczne soczewki oferujące najlepsze właściwości użytkowe uzyskane dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii. soczewki miesięczne...

  61,99 zł
  2 Recenzje
 • 47,88 zł

  Biofinity to miesięczne soczewki sferyczne gwarantujące znakomity komfort noszenia zarówno w dziennym jak i rozszerzonym trybie noszenia. tryb wymiany: co miesiąc tryb noszenia: rozszerzony moce ujemne i dodatnie nowatorska technologia Aquaform silikonowo- hydrożelowy materiał producent CooperVision

  47,88 zł
  2 Recenzje
 • 90,88 zł

  Biofinity to miesięczne soczewki sferyczne gwarantujące znakomity komfort noszenia zarówno w dziennym jak i rozszerzonym trybie noszenia. tryb wymiany: co miesiąc tryb noszenia: rozszerzony moce ujemne i dodatnie nowatorska technologia Aquaform silikonowo- hydrożelowy materiał producent CooperVision

  90,88 zł
  9 Recenzje
Pokazuję 1 - 24 na 110 produktów
Soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe to produkt, którego celem jest korekcja wady wzroku. Jest idealnym zamiennikiem okularów korekcyjnych, szczególnie dla osób, które nie chcą zbytnio ingerować w zmianę wyglądu. Co więcej soczewki kontaktowe pozwalają zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku i czuć się komfortowo podczas wielu czynności, gdzie okulary korekcyjne mogą stanowić problem, jak np. bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Soczewki kontaktowe są cienkie i elastyczne dzięki czemu dopasowują się do oka, a po założeniu są nieodczuwalne. Noszenie soczewek kontaktowych pozwala zapomnieć o wadzie wzroku.
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów soczewek kontaktowych:
 • • Soczewki jednodniowe – tzw. soczewki jednorazowe. Nie wymagają pielęgnacji, po ściągnięciu z oka są już zużyte i należy je wyrzucić.
 • • Soczewki dwutygodniowe – soczewki dostosowane do użytkowania przez okres 2 tygodni, z koniecznością codziennej pielęgnacji oraz przechowywania w pojemniku z płynem do soczewek.
 • • Soczewki miesięczne – jedne z najpopularniejszych rodzajów soczewek, para podlega miesięcznej wymianie.
 • • Soczewki dzień i noc – szkła kontaktowe, które mogą pozostać na oczach przez całą dobę, nawet podczas snu.
 • • Soczewki toryczne – przeznaczone dla astygmatyków.
 • • Soczewki progresywne – soczewki korygujące wadę dalekowzroczności i krótkowzroczności równocześnie.
 • • Soczewki kolorowe – podkreślają kolor oczu, lub całkowicie go zmieniają.

Podkategorie

 • Soczewki jednodniowe
  Jednodniowe soczewki kontaktowe to takie, które nie wymagają systematycznej pielęgnacji, gdyż są soczewkami jednorazowego użytku. Po całym dniu użytkowania tych szkieł kontaktowych, należy je wyrzucić do kosza. Jednodniowe soczewki polecane są osobą, które nie decydują się na noszenie soczewek przez dłuższy okres czasu, a okazjonalnie chcą zrezygnować z okularów korekcyjnych. Są także doskonałym rozwiązaniem dla alergików i osób o wrażliwych oczach, ponieważ bardzo krótki czas użytkowania nie stanowi ryzyka zabrudzenia soczewki lub podrażnienia oka.

  Materiał jednodniowych soczewek kontaktowych charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz dużym stopniem nawodnienia. Dzięki temu osoba nosząca soczewki jednodniowe przez cały dzień widzi prawidłowo. Tworzywo z których są wykonane jest cienkie, zatem doskonale dopasowuje się do gałki ocznej, a soczewki nie są odczuwalne podczas noszenia. Nie tracą nawilżenia więc nie powodują podrażnień i poczucia dyskomfortu.
 • Soczewki dwutygodniowe
  Dwutygodniowe soczewki kontaktowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób, które na dłuższy czas chcą zrezygnować z okularów korekcyjnych, a ich wada jest na tyle duża że korekcja jest wymagana. Okres użyteczności tych soczewek to 14 dni od pierwszego założenia ich na oczy, aczkolwiek niektórzy producenci soczewek kontaktowych dwutygodniowych proponują także nieco skrócony sposób noszenia – jako soczewki tygodniowe. Skrócić czas przydatności należy w momencie kiedy decydujemy się na dłuższe pozostawienie pary soczewek na oczach, np. całą dobę. W takim przypadku soczewki dwutygodniowe podlegają szybszemu zużyciu.

  Dwutygodniowe soczewki kontaktowe wymagają codziennej pielęgnacji. Po ściągnięciu soczewek z oczu należy oczyścić je płynem pielęgnacyjnym, a następnie umieścić w sterylnym pojemniku. Pojemnik powinien być wypełniony do pełna przez płyn do soczewek, tak aby pokrył całe szkło kontaktowe. Dzięki systematycznej pielęgnacji soczewki dwutygodniowe nie ulegają szybszemu zużyciu i wysuszeniu, a widoczność jest poprawna przez cały okres noszenia szkieł.
 • Soczewki miesięczne
  Miesięczne soczewki kontaktowe to takie które podlegają wymianie po 30 dniach noszenia. Te szkła kontaktowe polecane są osobą, które całkiem chcą zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych. Pomimo długiego okresu użytkowania, przy odpowiedniej pielęgnacji soczewki miesięczne pozwalają poprawnie widzieć przez cały miesiąc. Sposób pielęgnacji soczewki zależy od jej typu, ponieważ wśród miesięcznych soczewek kontaktowych rozróżnia się soczewki dzienne oraz soczewki dzień­noc. Pierwsze z nich, podobnie jak w przypadku soczewek dwutygodniowych, należy po całym dniu noszenia, oczyścić i umieścić w sterylnym pojemniku z płynem. Drugie, soczewki, które można pozostawić na oku przez 24 godziny, należy po tym czasie ściągnąć, przeczyścić i można ponownie założyć na oczy. Odpowiednia pielęgnacja soczewek miesięcznych jest bardzo ważna, aby zachować ich użyteczność oraz zapobiec zabrudzeniom soczewki i osadzeniu się osadów białkowych.
 • Soczewki kolorowe
  Soczewki kolorowe to szkła kontaktowe, które pozwalają na zmianę koloru swoich oczu. To typ soczewek skierowany nie tylko do osób posiadających wadę wzroku, ponieważ dostępne są także soczewki kolorowe bez mocy korygujących czyli tzw. zerówki.

  Istnieje kilka rodzajów kolorowych soczewek kontaktowych. W zależności od zapotrzebowania i gustu soczewki kolorowe mogą podkreślić naturalny kolor oczu, nadając im mocniejszą barwę lub całkowicie go zmienić. Na rynku istnieją także soczewki kolorowe, które nadadzą soczewce oka zupełnie inny wygląd jak np. soczewki „kocie oczy”.

  Kolorowe soczewki kontaktowe to doskonały produkt dla osób, które nie są zadowolone ze swojego naturalnego koloru oczu lub chcą „na chwilę” coś zmienić w wyglądzie. Soczewki kolorowe genialnie sprawdzają się na imprezach okolicznościowych jak np. andrzejki, karnawał czy Halloween, stanowią wtedy idealne uzupełnienie do stroju i atmosfery.
 • Soczewki na dzień i noc
  Soczewki na dzień i noc są idealnym rozwiązaniem dla osób chcących skorygować swoją wadę wzroku. Te soczewki kontaktowe można nosić na oczach przez całą dobę, po jej upływie należy je zdjąć w celu oczyszczenia płynem do soczewek, po czym ponownie mogą być używane aż do końca terminu użyteczności. Soczewki dzień i noc są najczęściej soczewkami miesięcznymi.

  Soczewki na dzień i noc można pozostawić na oczach nawet podczas snu, dlatego też polecane są szczególnie osobom o dużej wadzie wzroku. Noszenie soczewek przez całą dobę zapewnia korektę wady wzroku cały czas, nawet w momencie przebudzenia w nocy użytkownik tych soczewek widzi poprawnie. Sprawia to, że osoby które noszą soczewki na dzień i noc często zapominają o posiadanej wadzie wzroku.

  Soczewki na dzień i noc doskonale sprawdzają się podczas dalekich podróży, kiedy nie można sobie pozwolić na zakładanie i zdejmowanie soczewek z zachowaniem pełnej higieniczności, przy tego typu soczewkach można spokojnie zasnąć mając je na oczach.
 • Soczewki progresywne
  Soczewki progresywne, inaczej zwane multifokalne, to szkła kontaktowe umożliwiające poprawne widzenie bez względu na odległość. Progresywne soczewki kontaktowe polecane są szczególnie osobom, które mają problem z akomodacją wzroku. Są to najczęściej ludzie pow. 50 roku życia, których wzrok uległ pogorszeniu ze względu na wiek i widzą niewyraźnie zarówno z bliska, jak i z daleka. Przy takim problemie z widzeniem wymagane jest posiadanie dwóch par okularów, co staje się dość niewygodne dlatego idealnym rozwiązaniem są soczewki progresywne.
  Istnieją trzy typy soczewek progresywnych:
  • 1. Soczewki kontaktowe o różnych ogniskach, podzielone na dwie poziome części.
  • 2. Dwuogniskowe soczewki kontaktowe.
  • 3. Soczewki kontaktowe z podziałem centrycznym.
 • Soczewki toryczne
  Osoby cierpiące na astygmatyzm mają problemy z widzeniem zarówno z bliska, jak i z daleka. Ta wada wzroku powoduje że obraz jest niewyraźny, bądź zniekształcony. Aby skorygować astygmatyzm bez konieczności noszenia okularów korekcyjnych zaleca się używanie soczewek torycznych. Soczewki toryczne są cienkie i dopasowują się w gałki ocznej tak, że po ich założeniu nie są odczuwalne i zapewniają komfort noszenia. Soczewki te pozwolą astygmatykom przywrócić wyraźne i stabilne pole widzenia. Ponadto wada wzroku nie będzie już stanowiła problemu podczas uprawiania sportów, prowadzenia pojazdów, pracy fizycznej czy innych czynności wymagających dobrego wzroku bez ograniczenia pola widzenia.

  Soczewki toryczne dostępne są jako soczewki jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Wszystkie długoterminowe wymagają systematycznej pielęgnacji, która zapewni ochronę przed zabrudzeniem soczewki i podrażnieniem oka.
 • Soczewki roczne
 • Soczewki kwartalne